| 21. březen 2017 | 9:33 |

Jarní dílny

V úterý 11. 4. 2017 a ve středu 12. 4. 2017 zavítalo jaro do naší školní družiny v podobě jarního tvoření. Cílem těchto dvou dnů bylo vnést jarní a velikonoční atmosféru do družiny mezi děti a pak i prostřednictvím zhotovených výrobků do jejich domovů. Práce šla dětem pěkně od ruky. Nejdříve si děti vyrobily pomocí nůžek, lepidla a tvrdého papíru jarní strom a poté ho přizdobovaly barevnými jarními květy. S pomocí paní vychovatelky stromeček připevnily na tvrdý papír, přilepily lepící pistolkou umělou trávu, květiny, kuřátka a vajíčka. Další částí našeho tvoření bylo zhotovení velikonočního přání pro rodiče. Děti dostaly přáníčko, jarní razítka, tekuté perly, barevné podušky a poté již dle své vlastní fantazie vyráběly přání. Některé děti si v rámci jarního tvoření vyrobily také papírový hyacint. Výrobky se dětem velice vydařily a pyšně si je odnášely domů.

jarní tvoření 5.jpg jarní tvoření 4.jpg jarní tvoření 3.jpg jarní tvoření 2.jpg jarní tvoření 1.jpg

2. oddělení
V letošním školním roce jsme se rozhodli přivítat jaro akcí s názvem „Jarní dílny“. Děti z II. oddělení si mohly vyrobit výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Nejvíce děti zaujala přáníčka, která byla tvořena skládáním z barevného papíru do tvaru kytičky. Další typ přání byl tvořen temperovou barvou a dokreslen do tvaru kuřátka. Pak si děti vyráběly velikonoční slepičku. Děti pracovaly se zaujetím a domů si odnášely pěkné výrobky.

P3272589.JPG P3272593.JPG P3272595.JPG P3272599.JPG

3. oddělení
Zima se přehoupla do jara. Venku začíná svítít sluníčko, cvrlikají ptáci a z trávy vykukují první jarní květy. Na počest prvních jarních dní a blížících se Velikonoc, jsme si s dětmi ve III. oddělení ŠD udělali jarní dílny. Pro děti byla nachystána 3 stanoviště, na kterých si zkoušely různé techniky tvoření. Velký úspěch měla technika mramorování velikonočních kraslic, ale nikdo nevynechal ani výrobu přání pomocí razítek a tekutých perel nebo blištivý jarní zápich do květináče v podobě motýla. Děti si povinně měly vyrobit jeden výrobek, ale nakonec si úplně všechny děti odnášely domů výrobky tři. Celé odpoledne bylo velmi klidné a pohodové a to především díky našim pomocnicím – maminkám Vykoukalové, Zápecové a Volencové. Jim patří veliké poděkování za ochotu strávit s námi čas tvořením. Celou akci jsme nakonec zvládli s velkou časovou rezervou. Věřím, že si tvoření děti užily stejně jako já a těším se na další akci, tentokrát hledání Velikonočních zajíčků.

DSCN3406.JPG DSCN3409.JPG DSCN3410.JPG DSCN3411.JPG DSCN3419.JPG DSCN3420.JPG DSCN3413.JPG

5. oddělení
V pondělí 20. 3. 2017 se konala akce 5. oddělení školní družiny, „Jarní dílny“. Programem bylo navození jarní atmosféry a tvorba výrobků spojená s jarem. Děti práce na výrobcích z papíru velice zaujala a jejich krásné výtvory se opravdu povedly. Děti si vyrobily zajíčky a květiny na pověšení, navíc si vyráběly obrázky formou použití voskovek a temperových barev. Některé hotové výrobky jsme použili na novou jarní nástěnku na chodbě školy, zbývající výrobky si děti odnesly domů a těšily se na to, jak překvapí rodiče.

Jarní dílny 2..jpg

7. oddělení
Sluníčko nám už dává svými paprsky vědět, že se jaro blíží. Děti ze školní družinky třídy 3.B se snažily jaro přivolat svým výtvarným tvořením. Výsledkem jejich práce byly veselé květinové závěsy, kterými si třeťáčci vyzdobili svou třídu. Během tvoření si děti zazpívaly veselou jarní písničku, aby jim šla práce lépe od ruky.

DSCN0957.JPG DSCN0958.JPG DSCN0961.JPG DSCN0962.JPG