| 14. prosince 2016 | 10:42 |

Pečení perníčků

V pátek 2. prosince jsme si s dětmi ve školní družině vytvořili kouzelnou předvánoční atmosféru tradičním pečením vánočních perníčků. Všechny děti s nadšením přiložily ruku k dílu. Některé již doma připravily s rodiči perníkové těsto. Po obědě jsme se přesunuli do školní kuchyňky, kde za doprovodu vánočních písniček děti vykrajovaly z těsta nejrozmanitější tvary(hvězdičky, komety, zvonečky, domečky, andílky aj.) Bylo vidět, že děti pomáhají s pečením i doma, protože jim šla práce pěkně od ruky. Celé odpoledne panovala mezi dětmi veselá nálada a cukroví nám provonělo celou školu.
V pondělí 5. prosince si děti přinesly do družiny různé ozdoby na perníčky. Rozdali jsme si vánoční talířky a pustili se do zdobení. Perníčky děti zdobily cukrovou polevou, barevnými kuličkami, hvězdičkami, vločkami a výsledek byl opravdu nádherný. Nakonec jsme společně talířky s nazdobenými perníčky zabalili do průhledného celofánu a děti si je pyšně odnášely domů pro své rodiče a sourozence.
Děkuji za spolupráci všem rodičům, kteří nám pomohli s přípravou těsta a maminkám, které nám přišli pomoci při pečení.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg

V pátek 16. 12. se nám konečně podařilo ulovit místo ve školní kuchyňce a dali jsme se také do pečení perníčků. Vychovatelka donesla těsta, mouku, válečky. Na dětech bylo donést si vykrajovátka a téměř nikdo nezapomněl! Děti se sami rozdělily do šesti skupin, které se vystřídaly u třech stolů. Na pomoc jsme si vzali jednu milou babičku a maminku, kterým patří velké poděkování! Děti, které zrovna nepekly, poslušně vybarvovaly omalovánky s tématikou pečení perníčků. Díky šikovnosti, nadšení a zapálení dětí, nám pečení šlo jako po másle a byly jsme hotovi s předstihem. Po úklidu si každý zasloužil jeden perníček na ochutnávku. Všem nám chutnalo. A zbytek perníčků jsme si následující pondělí krásně nazdobili!

DSCN2162.JPG DSCN2164.JPG DSCN2165.JPG DSCN2177.JPG DSCN2185.JPG 20161219_142301.jpg

4. oddělení
V pátek 9.12.2016 jsme si předvánoční čas zpříjemnili pečením voňavých perníčků. Děti si donesly vykrajovátka a obrovské nadšení. Nejprve si poslechly postup a rady k pečení a pak už se pustily do práce. K tomu jsme si zazpívali vánoční písně a koledy. Dětem to šlo výborně, přestože to pro některé z nich byla premiéra. Své výtvory ochutnaly a zbylou část použijeme jako pohoštění na vánoční besídku ve ŠD. Děti byly moc šikovné a dokonce si stihly při pečení napsat dopis pro Ježíška. Všichni zaslouží velkou pochvalu.

DSCN2021.JPG DSCN2022.JPG DSCN2023.JPG DSCN2024.JPG DSCN2026.JPG DSCN2027.JPG