| 28. únor 2018 | 20:30 |

Sportovní turnaj 4. a 5. oddělení

V pátek 9. 2. 2018 se ve ŠD konal sportovní turnaj mezi 4. a 5. oddělením. Děti se moc těšily, jak poměří své schopnosti ve stolním fotbálku a v šipkách. Bojovalo několik týmů, ale vítězným týmem mohl být jen jeden. Ve stolním fotbálku zvítězili tým kluků z 5. oddělení – Péťa Červenka, Tom Fidranský a Jirka Prokeš, v šipkách zase tým děvčat z oddělení 4. – Klárka Medková, Niki Majerová a Terka Valová a odnesli si pěkné ceny.
Atmosféra pátečního odpoledne byla skvělá, děti fandily z plných plic a moc jsme si to užili.

| 23. leden 2018 | 12:37 |

Talent ve ŠD

V měsíci lednu jsme ve školní družině hledali „ TALENT“. Děti o této akci věděly předem, takže si mohly připravit různá vystoupení. A bylo se vskutku na co dívat. Děti vystupovaly jednotlivě, ve dvojicích, ale i ve skupinkách. Všechny děti měly trochu trému, ale nakonec své vystoupení zvládly na výbornou a byly odměněny obrovským potleskem. Poslechli jsme si opravdu moc hezké pěvecké vystoupení, přednes básní, hru na flétnu, housle, viděli jsme různá taneční vystoupení, gymnastiku, mažoretky, kouzelníky a mnoho dalšího. Ti nejúspěšnější obdrželi diplom a různé cenné odměny. Hlavním cílem bylo podpořit u dětí jejich talent a nemít trému vystoupit před ostatními dětmi. Všichni si akci opravdu užili.

| 21. leden 2018 | 20:41 |

Přivoláváme sněhuláky

Děti 2.,3.,5. oddělení ŠD se těšily na sníh a na sněhuláky. A sníh stále nikde. Rozhodli jsme se, že si aspoň s dětmi vytvoříme sněhuláky z vaty a papíru v životní velikosti. A tím zkusíme přivolat sněhuláky opravdové. Byla to týdenní akce v družině. Nejprve si děti vyzkoušely sněhuláky na papír A4, kterými ozdobily nástěnky na chodbě. Poté jsme se společně pustili do vyrábění velkých sněhuláků, Nakonec jsme vyrobili dva sněhuláky a sněhulačku. Děti práce velmi bavila, byly úžasné.. Oba sněhuláky i sněhulačku jsme pověsili na chodbu. A největší překvapení v závěru bylo, že jsme tímto chtěli trochu přivolat sníh a naše přání bylo vyslyšeno. Neboť v den, kdy jsme dodělali a pověsili sněhuláky, začalo sněžit.

| 10. leden 2018 | 12:50 |

KRMÍTKA PRO PTÁČKY

S prvním napadaným sněhem jsme se s dětmi rozhodli, že vyrobíme netradiční krmítka pro ptáčky a rozvěsíme je v okolí školy. Nejen proto, aby měli co jíst, během zimy, ale i proto, aby se za námi v létě vrátili a svým zpěvem nám zpříjemňovali naše odpoledne na zahradě.
Krmítka vyrobená z pomerančů jsme naplnili ptačím zobem a rozvěsili kolem rybníčku i na stromech na školním dvoře.
Během zimy budeme zob dále doplňovat, ale také se kolem rybníčku můžete společně s dětmi zastavit a do krmítek něco přidat.

| 21. prosince 2017 | 7:46 |

Vánoční besídky

V předvánočním období od 18. 12. do 22. 12. 2017 se uskutečnily ve všech odděleních školní družiny vánoční besídky. V tuto dobu se družinami linuly vánoční koledy, starší děti zahrály pěkné skladby na zobcovou flétnu. Atmosféra byla radostná, děti se bavily a společně jsme si zazpívali známé vánoční koledy. K Vánocům také neodmyslitelně patří známé i méně známé zvyky a tradice, o kterých jsme si společně povyprávěli a některé vánoční zvyky jsme si i vyzkoušeli. Nechybělo ani voňavé vánoční cukroví, kterému nešlo odolat.
Přejeme touto cestou všem rodičům našich dětí příjemné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví do roku 2018! Přejeme Vám radost z rozzářených očí vašich dětí!

| 6. prosince 2017 | 9:20 |

Člověče nezlob se

V měsíci listopadu probíhal turnaj v Člověče nezlob se mezi 6. – 8. oddělením školní družiny.
Závěrečné finále se odehrálo 29. 11. 2017
Umístění:
1.místo: Karolína Vykoukalová 6. oddělení
2.místo: Adéla Greplová 8. oddělení
3.místo: Nella Pluháčková 7. oddělení

| 4. prosince 2017 | 12:49 |

Vánoční dílny

Již listopad se ve školních družinách nesl ve znamení Vánoc. K Vánocům neodmyslitelně patří světýlka, koledy a výzdoba, které pomáhají vytvořit správnou vánoční atmosféru. Tato atmosféra samozřejmě nesměla chybět ani u nás, a proto se všechny školní družiny proměnily na vánoční dílny. Děti si vyrobily přáníčka, ozdoby, svícny, věnce, sobíky, stromečky a další drobnosti, které si následně odnesly domů, aby i u nich mohly začít tyto krásné svátky.

| 7. listopad 2017 | 13:37 |

1. a 2. oddělení
Páteční den byl ve znamení „Halloweenu“. Koledování je hallowenský zvyk pro děti v mnoha zemích světa. Děti v kostýmech chodí od domu k domu a prosí o koledu jako jsou sladkosti .My jsme to pojali jako zábavnou akci. Děti prvního a druhého oddělení ŠD si donesly masky s tématikou Halloween.

| 7. listopad 2017 | 13:26 |

Dýňodlabání

2. a 3. oddělení
V úterý 31. 10. 2017 druhé a třetí oddělení ŠD pod vedením vychovatelek ŠD se pustilo do dlabání dýní. Jelikož bylo chladné počasí, tak se tato akce uskutečnila v prostorách chodby KIU budovy. Děti si přinesly dýně, lžíce na dlabání, pracovní oblečení a hlavně dobrou náladu. Akce to byla náročná, jelikož dýní bylo hodně a všechny děti si chtěly odnést vydlabanou dýni domů. Paní vychovatelky všem dýním vytvářely obličeje, které musely být samozřejmě strašidelné.

| 29. říjen 2017 | 14:11 |

Podzimní dílny

6. a 7. oddělení
Popis akce: V úterý 24. 10. 2017 jsme uspořádali „Podzimní dílny“ se zaměřením na využití přírodních materiálů, které nám podzim dal. Nasbírala se spousta kaštanů a zajímavých listů. Z nasbíraných kaštanů děti vyráběly zejména ježky, ale i jiná zvířátka. Používaly i jiné přírodní materiály, např. listy, z nichž vznikaly zajímavé koláže. Dá se říct, že si užívaly pěkné podzimní odpoledne. Nakonec jsme část dětských výtvorů zfotodokumentovali. Na fotografiích nechyběla ani Halloweenská dýně.