| 30. listopad 2016 | 9:52 |

Vánoční dílny

1. oddělení
V pátek 25. listopadu jsme si v 1. oddělení ŠD uspořádali vánoční dílny. Děti se na práci rozdělily do tří skupinek a vytvářeli si vánoční přání, záložky do knih a sněhuláčky z chlupatých ponožek. Nejvíce nadšení sklidili chlupatí sněhuláci, protože se děti těšily, že si je večer uloží do svých postýlek. Všichni pilně pracovali a práce jim šla pěkně od ruky. Akce se nám vydařila, děti byly na své výrobky patřičně pyšné a těšily se, až je doma předvedou svým rodičům.

| 11. listopad 2016 | 11:05 |

Halloween ŠD

1. oddělení
V pondělí 31. 10. 2016 jsme v družině slavili Halloween. Chlapci a dívky se po obědě převlékli do nejrůznějších kostýmů – duchů, kostlivců, čarodějnic, bílých paní a jiných strašidel, ve kterých strávili celé zábavné odpoledne. Poté si pomalovali obličej strašidelnými motivy. Naše oslava začala strašidelným rejem a představením všech přítomných bytostí, následovala halloweenská diskotéka, zábavné hry a veliká „hostina“ z dobrot, jež si děti přinesly ze svých domovů. Na závěr jsme společně s dětmi vyhlásili nejpovedenější kostým. Všechny děti, které se helloweenu účastnily byly odměněny sladkou odměnou. Akce se všem dětem moc líbila a už se těší na její zopakování.

| 11. listopad 2016 | 11:04 |

Dýňodlabání – 5. oddělení

V pátek 21. 10. 2016 se konala akce V. oddělení školní družiny, dlabání dýní. Děti byly velmi pracovité a jejich výtvory se opravdu povedly. Mnozí žáci dlabali dýně poprvé a práce je velice bavila. Všichni účastníci byli také nápomocni při úklidu třídy. Za svou snahu byly děti odměněny malou pozorností. Vydlabané dýně posloužily jako výzdoba třídy.

| 24. říjen 2016 | 9:15 |

Podzimní dílny

V pátek 21. 10. 2016 se uskutečnily v prvním oddělení školní družiny podzimní dílny. Hlavním tématem práce dětí byl podzim a podzimní výrobky. Celý měsíc říjen byl ve znamení výtvorků z nějrůznějších přírodních materiálů. Děti tvořily pavučinky s pavoukem, obraz sovy z přírodnin a v pá jsme podzimní tvoření zakončili výrobou lucerničky ze zavařovací sklenice na lampiónový průvod a květinovo-dýňovou dekorací. Dílničky se nám vydařily, což bylo znát z nadšení a radosti dětí, které si hrdě domů odnášely krásné výrobky.

| 21. říjen 2016 | 19:32 |

Štrůdlování

1. oddělení
V pátek 4. 10. 2016 jsme s dětmi z 1. oddělení provoněli školní družinu čerstvě upečeným, voňavým štrůdlem. Děti si vytvořily dvojičky, dostaly těsto a ze surovin, které si přinesly z domova (jablíčko, oříšky, rozinky, skořicový cukr), začaly připravovat jablečné záviny. To zabralo dosti času, ale úsilí se vyplatilo. Musím říci, že každý štrůdl byl originál… Záviny jsme poté upekli ve školní kuchyňce a děti si na nich moc pochutnaly.

| 3. říjen 2016 | 13:56 |

Drakiáda

1. oddělení
Dne 3. 10. 2016 se uskutečnila v 1. oddělení školní družiny „ Družinová drakiáda“. Počasí nám přálo, vítr byl příznivý a po dopoledním dešti dokonce mezi mraky vykukovalo sluníčko. Děti se nemohly dočkat. Jakmile jsme připravili dráčky, všechny děti nadšeně vyběhly a po celou dobu konání akce neúnavně běhaly po hřišti a snažily se dostat svého draka co nejvýše…
Součástí drakiády byla přehlídka nejrůznějších druhů dráčků a také malá soutěž o nejšikovnějšího dráčka, za kterou byly nakonec po vydatném „lítání“ odměněny všechny zúčastněné děti. Drakiáda se nám krásně vydařila.

| 5. červen 2016 | 21:37 |

Bobříkova cesta

V pátek 20. 5. 2016 se konala akce všech oddělení školní družiny, BOBŘÍKOVA CESTA. Akce se zúčastnilo 120 dětí. Paní vychovatelky si pro děti připravily různá stanoviště s úkoly, za které děti dostávaly bobříky. Celkem mohly získat pět bobříků za znalosti z přírodovědy, vlastivědy, první pomoci, důležitých telefonních čísel a procvičení paměti. Za všech 5 nasbíraných bobříků dostaly sladkou odměnu.

| 2. červen 2016 | 8:26 |

Dětský den v ŠD

Dne 1. června proběhla poslední celodružinová akce v tomto školním roce, kdy jsme společně s dětmi oslavili jejich svátek. Zábavné soutěžní odpoledne jsme zahájili společnou koulovanou mezi kluky a děvčaty. Bitva to byla neuvěřitelná. Po té už děti mohly vyzkoušet svoji zručnost a dovednost na několika stanovištích. Soutěžily v hodu šiškou na cíl, házení kroužků, v přenášení mince na lžíci,v rychlosti namotávání provázku na kuželku, loveni drahokamů a skákání na nafukovacích konících. Děti se aktivně zapojovaly do všech připravených soutěží a za své výkony byly odměněny malou sladkostí. Počasí nám přálo a zábavné odpoledne jsme všichni moc užili.

| 4. květen 2016 | 8:51 |

Čarodějnický rej

V pátek 29. 4. 2016 jsme uspořádali pro všechna oddělení školní družiny čarodějnické odpoledne. Počasí nám přálo, sluníčko od rána svítilo a děti se těšily na vypuknutí čarodějnického reje. Po obědě se převlékly do svých kostýmů a na koštěti přiletěly na školní dvůr. Tam byly pro děti připravené stanoviště s úkoly. Každému účastníkovi byl přidělen čarodějnický průkaz opravňující k účasti na soutěžích. Po krátkém povídání o čarodějnictví a základních pravidlech létání na koštěti se děti rozptýlily na různá stanoviště, kde na ně čekaly čarodějnice Hermína, Vochechule, Evženie, Žofie, Agáta a Kanimůra s úkoly (poznávání bylinek, hod krysou, skládání puzzle, létání na koštěti ,malování čarodějnic, cvičení paměti). Za splnění všech úkolů dostal každý sladkou odměnu. Dětem se odpoledne moc líbilo a náramně si je užily.

| 29. březen 2016 | 8:47 |

Velikonoční zajíček

: Ve středu 23. 3. 2016 se děti ze 4. a 5. odd. ŠD vydaly hledat velikonoční zajíčky na školní dvůr. V předcházejícím týdnu si každý nejprve vyrobil svého zajíčka s pelíškem a společně jsme si povídali o velikonočních tradicích různých zemí. Ve středu odpoledne se netrpělivé děti rozběhly hledat svého zajíčka, který jim přinesl sladkou odměnu jako překvapení. Počasí nám naštěstí vyšlo a radost dětí byla obrovská.