| 3. prosince 2017 |

VÁNOČNÍ HVĚZDA

Velké poděkování patří všem, kteří se na naší škole zapojili do charitativní akce VÁNOČNÍ HVĚZDA, kterou pořádá Sdružení ŠANCE Olomouc.
V letošním roce jsme zakoupili květiny v hodnotě 46 800,–-Kč.
Ať tato krásná květina Vám zpříjemní adventní čas.

(Kategorie: Novinky)
| 28. listopad 2017 |

Exkurze do archeoskanzenu v Modré

Víte, jak asi vypadalo místo, kam doputovali slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj? Kolik lidí se vešlo do tehdejších staveb zvaných polozemnice nebo podzemnice? Jaké tresty mohli potkat nezvedná dítka na počátku devátého století ve škole? Nebo jak se jmenuje největší kapr v České republice? Nevíte? Tak díky exkurzi do archeoskanzenu v Modré vám naši sedmáci dokáží hravě odpovědět. Někteří z nich se opravdu přesvědčili, že poslouchat se vyplácí. Měli možnost náhlednou do obydlí chudých i bohatších rodin, prohlednout dům pekaře, zjistit kam chodili lidé do práce nebo jak vypadal palác knížete. Dobovou atmosféru umocňoval volný pohyb domácích zvířat, což naše žáky velmi potěšilo.
V druhé části programu jsme měli možnost podívat se rybám na bříško. V areálu Živé vody jsme spatřili nejrůznější sladkovodní ryby, které nám plavaly nad hlavou.
Díky vstřícnému počasí, bezvadné náladě jsme prožili příjemný den plný nových zážitků.

| 9. listopad 2017 |

Vánoční hvězda

Vážení rodiče,
naše škola se i v letošním roce zapojí do charitativní akce VÁNOČNÍ HVĚZDA, kterou pořádá ŠANCE Olomouc –sdružení rodičů a přátel hematologicky a onkologicky nemocných dětí. Výtěžek, který činí 50 % tržby z prodeje květin, bude věnován Hemato-onkologickému oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.
Vaše děti přinesou v nejbližších dnech domů informace o prodeji a objednávání – návratku s informacemi.
Věříme, že i letos prodej vánočních hvězd bude na naší škole úspěšný a každého z nás o Vánocích potěší květina i pocit pomoci nemocným dětem.
Květiny budou dětem předány v úterý 28. listopadu 2017 od 10. 00 hod – 13.30 hod.v ha­le školy

(Kategorie: Novinky)
| 22. říjen 2017 |

Přírodovědný klokan

Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Pravidla soutěže jsou obdobná jako v Matematickém klokanovi a v kategorii Kadet soutěží žáci 8. a 9. tříd ZŠ a studenti tercie a kvarty osmiletých gymnázií. Na žáky čekalo 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.
Na prvním místě se na naší škole s nejvyšším počtem bodů umístil Josef Mikulka z 8. A, na druhém místě Antonín Malíček z 9. A a na třetím místě Matěj Pelíšek z 9. A.
Všem žákům děkujeme za účast v soutěži.

| 22. říjen 2017 |

Exkurze u hasičů

Dne 20. 10. 2017 navštivili žaci 6. B a 6. C hlavní základnu Hasičského záchranného sboru v Olomouci. Viděli jsme ukázky techniky, nástroje používané při vyprošťování, nejatraktivnějši však bylo sjíždění hasičů po tyči při ostrém výjezdu k dopravní nehodě. V operačním středisku jsme si vyzkoušeli zatelefonovat na tísňovou linku 112, už víme, že nesmíme nikdy tísňové linky zneužít falešným voláním, protože je blokujeme pro ty, kteří je opravdu potřebují, a navíc se operátorce zobrazuje nejen naše telefonní číslo, ale i místo, z kterého voláme, tedy nás trest nemine. Celá akce se nám moc libila, těšíme se na další návštěvu, na kterou nás olomoučtí hasiči pozvali.