| 12. prosince 2017 |

Vánoční Čaromat

V úterý 5. 12. proběhlo na naší škole již tradiční matematické dopoledne s názvem ČAROMAT. Žáci 8. a 9. ročníku řešili na 18 stanovištích různé logické úlohy, hlavolamy, rébusy a jiné zajímavé úlohy.
Nejvíce bodů získalo družstvo třídy 9. A ve složení: Šebánek Eduard, Ondra Petr, Machálek Ondřej a Dremljuk Ilja. Vítězům blahopřejeme.
Akci zorganizovali vyučující matematiky ve spolupráci s posluchači Pedagogické fakulty UP Olomouc.

| 12. prosince 2017 |

MIKULÁŠSKÉ NADĚLOVÁNÍ

V úterý 5. 12. jsme měli na naší škole velkou návštěvu – Mikuláše, anděly i čerty. Prvňáčci i druháci již od rána netrpělivě vyhlíželi, kdy je Mikuláš navštíví. Hodné děti se vůbec nebály, těm nehodným ukápla i nějaká ta slzička. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Děti zazpívaly písničky, sáhly si na kouzelnou hůl a přály si tajné přání, které zaletělo až k Ježíškovi. O nadílku nepřišli ani starší žáci. Všechny Mikuláš podaroval.
6. 12. čekali na Mikuláše děti z Mateřské školy Jílová. Většina z nich byla krásně oblečena do andělských a čertovských kostýmů. Ve všech třídách si malí čertíci a andílci připravili pro Mikuláše písničku, za kterou byly děti odměněny sladkostmi.

| 11. prosince 2017 |

Turnaj ve florbale

Dne 7. – 8. 11. 2017 se uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje mladších a starších žáků. Tohoto turnaje se zúčastnily naše chlapecká družstva, která ve svých kategoriích obsadila shodně 5. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
mladší žáci: Štěpán Lorenc, Petr Špiroch, Gabriel Siedloczek, Marek Směták, Robin Opavský, Jakub Školoudík, Matěj Zaoral, Jan Raška, Tomáš Kalus.
starší žáci: Tomáš David, Karel Krätschmer, Václav Brumar, Petr Ondra, Antonín Malíček, Jakub Zdařil, Vlastimil Roletzký, Tadeáš Rataj

| 3. prosince 2017 |

VÁNOČNÍ HVĚZDA

Velké poděkování patří všem, kteří se na naší škole zapojili do charitativní akce VÁNOČNÍ HVĚZDA, kterou pořádá Sdružení ŠANCE Olomouc.
V letošním roce jsme zakoupili květiny v hodnotě 46 800,–-Kč.
Ať tato krásná květina Vám zpříjemní adventní čas.

(Kategorie: Novinky)
| 28. listopad 2017 |

Exkurze do archeoskanzenu v Modré

Víte, jak asi vypadalo místo, kam doputovali slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj? Kolik lidí se vešlo do tehdejších staveb zvaných polozemnice nebo podzemnice? Jaké tresty mohli potkat nezvedná dítka na počátku devátého století ve škole? Nebo jak se jmenuje největší kapr v České republice? Nevíte? Tak díky exkurzi do archeoskanzenu v Modré vám naši sedmáci dokáží hravě odpovědět. Někteří z nich se opravdu přesvědčili, že poslouchat se vyplácí. Měli možnost náhlednou do obydlí chudých i bohatších rodin, prohlednout dům pekaře, zjistit kam chodili lidé do práce nebo jak vypadal palác knížete. Dobovou atmosféru umocňoval volný pohyb domácích zvířat, což naše žáky velmi potěšilo.
V druhé části programu jsme měli možnost podívat se rybám na bříško. V areálu Živé vody jsme spatřili nejrůznější sladkovodní ryby, které nám plavaly nad hlavou.
Díky vstřícnému počasí, bezvadné náladě jsme prožili příjemný den plný nových zážitků.