Akce

| 7. prosince 2016 |

Přišel k nám Mikuláš

6. prosince navštívili naši školu Mikuláš, andělé a čerti. V 1. a 2. třídách pochválili hodné děti, trošku postrašili nehodné …
Všechny děti dostaly sladkosti, za které Mikulášovi zazpívaly a zarecitovaly básničky.

| 22. listopad 2016 |

Školní kolo DO

V pondělí 21. 11. 2016 se 16 žáků z 8. a 9. ročníku zúčastnilo školního kola dějepisné olympiády. Na 1. místě se umístil Jakub Zdařil z VIII. A a na 2. místě Tomáš Vacek z IX. A. Pouze tito 2 žáci se stali úspěšnými řešiteli, tj. dosáhli nejméně 60 % bodů.

| 7. listopad 2016 |

Archeoskanzen a Živá voda v Modré

Víte, jak asi vypadalo místo, kam doputovali slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj? Kolik lidí se vešlo do tehdejších staveb zvaných polozemnice nebo podzemnice? Jaké tresty mohly potkat nezvedená dítka na počátku 9. století ve škole? Nebo jak se jmenuje největší kapr v České republice? Nevíte? Díky výletu, který se uskutečnil 20. října vám naši sedmáci dokáží hravě odpovědět.
Nahlédli do obydlí chudých i bohatších rodin, zjistili, kam chodili lidé do práce nebo jak vypadal palác knížete. Dobovou atmosféru umocňoval pohyb domácích zvířat.
V areálu Živé vody děti spatřily nejrůznější sladkovodní ryby, které jim plavaly přímo nad hlavou.

| 1. listopad 2016 |

Halloweenský lampionový průvod

V pondělí 31. 10. 2016 jsme v družině uspořádali pro děti a jejich rodiče lampionový průvod. S dětmi jsme se domluvili, že si společně posvítíme na nevšední procházku kolem školy. Přes sto lidí se sešlo v 18 hodin u školy a vydali se průvodem plápolajících světel na pochod. Některé děti měly vlastnoručně vyrobenou lucerničku, jiné děti se pyšnily lampiony různých tvarů, velikostí a konstrukcí. Pochod trval asi půl hodinky. Na závěr pochodu jsme pozvali děti a rodiče na malé občerstvení. Pro děti jsme přichystali jako překvapení několik lahví dětského šampusu. Akce se všem zúčastněným moc líbila a v příštích letech bychom ji mohli zopakovat.

| 21. říjen 2016 |

Dýňodlabání – FLORA Olomouc

V úterý 18. 10. se konala soutěž základních škol s názvem „Dýňodlabání“, kterou pořádala prvním rokem Flora Olomouc. Soutěže se zúčastnilo celkem 13 škol v zastoupení 60 soutěžních dvojic. ZŠ Stupkova nesměla chybět. V loňském školním roce žáci 2. třídy vypěstovali v kroužku školní družiny „Malý zahradník“ dýně, které pak někteří z nich na soutěži vydlabali. Jmenovitě Kristýna Procházková, Vanda Petrželová, Ema Šimáčková, Zuzana Václavíková, Tereza Zápecová a Lucie Rozsypalová. I když se naše dvojice neumístily na prvních třech místech, byly organizátory odměněny diplomem a malou pozorností za jejich výbornou práci. Dětem velice děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy.

| 20. říjen 2016 |

Sběr papíru

17. října 2016 jsme opět jako každý rok na podzim uspořádali sběr papíru. U kontejneru pomáhali žáci 9. A, B. Pilné děti i jejich rodiče donesli necelých 9 tun starého papíru.
Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se do sběru zapojili.

| 12. září 2016 |

Škola v přírodě 6. roč.

Jen dva dny byli šesťáci ve škole a v pondělí 5. září odjeli na školu v přírodě do Ostružné. Kromě dvou deštivých a chladných dní dětem přálo sluníčko a pravé letní počasí. Na programu byly hry, soutěže, karneval, bobová dráha i turistika.
V průběhu týdne za dětmi jezdili i lektoři z D-centra a každá třída prošla třemi programy, které byly zaměřeny na seznamování a upevňování kolektivu třídy. Děti prošly různými aktivitami, ve kterých mohly prezentovat své názory a vyjadřovat se k tématům šikany, chování ve škole i v rodině…
Týden utekl jako voda a 9. září zase všichni nasedli do autobusů a hurá domů. Všem ale zůstanou příjemné zážitky a kamarádství.

| 24. červen 2016 |

Škola v přírodě

V červnu se hudební třídy 3. A a 4. A zúčastnily školy v přírodě. V kopcovité a lesnaté krajině obce Janoušov si děti užily sportu, turistiky, malovaly trička a pěkně si hrály v kolektivu.
Vše proběhlo v pohodě, bez zranění, počasí přálo i jídlo bylo chutné. Na cestu domů si děti přibalily do zavazadel krásné zážitky.

| 20. červen 2016 |

Zahradní slavnost

ZŠ Stupkova Vás zve na zábavné odpoledne pro děti, které se koná ve čtvrtek 23. 6. od 15 do 18 hod.
Bližší informace v příloze.
 

| 16. červen 2016 |

Cyklistický kurz

I tento rok se pro žáky 8. ročníku uskutečnil cyklistický kurz v krásném prostředí Jižní Moravy. Do campu Pálava jsme dorazili autobusem kolem poledne a po ubytování a krátkém odpočinku již nic nebránilo první odpolední vyjížďce na kolech. Během celého týdne panovalo pěkné počasí, denně jsme ujeli vždy pár desítek kilometrů, navštívili společně obec Lednici, která je právem nazývána Perlou Jižní Moravy, prošli se krásným lednickým zámeckým parkem, prohlédli si Janův hrad a vystoupali třeba i na Minaret, V dalších dnech nás čekala cesta do supermoderního Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, na rozhlednu Přítluky, no a večer vždy nesmělo chybět opékání buřtů a hry v kempu. Ve čtvrtek odpoledne čekala žáky také soutěž „Jízda obratnosti“, ve které si mohli vyzkoušet mnohdy i nově získané zkušenosti s jízdou na kole. Celý kurz proběhl bez problémů a byl příjemným zpestřením před koncem školního roku.