| 18. říjen 2017 |

Sběr papíru

Jako každý rok v říjnu i letos proběhl na naší škole tradiční sběr starého papíru.
U přistaveného kontejneru kromě učitelů ZŠ pomáhali žáci 8. A, 9. A,B. a měli hodně práce. Do kontejneru žáci nanosili 8,8 tun papíru. Všem dětem i rodičům patří velké poděkování.

| 4. říjen 2017 |

Atletický čtyřboj

Žáci naší školy se již tradičně zúčastnili okresního kola Atletického čtyřboje. Celkově soutěžilo 16 pětičlenných družstev škol. Po náročném boji obsadily mladší žákyně krásné 5. místo, starší žákyně 11. místo, mladší žáci 10. místo a starší žáci 6. místo.
Nejlepšími atlety naší školy se stali Šimon Lukašák (9.A), který v konkurenci startujících 64 chlapců skončil na 5. místě a Valerie Ditmarová (7.A), také na celkovém 5. místě ze všech 64 žákyň. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

| 30. září 2017 |

Vystoupení žáků u památníku TGM

Dne 14. 9. 2017 se žáci 4. A a 5. A zúčastnili pietního aktu k výročí úmrtí T. G. Masaryka. I přes nepřízeň počasí pěkně zazpívali Masarykovu oblíbenou píseň Ach synku, synku. Pro děti byla celá akce určitě zajímavým zážitkem.
O akci si můžou rodiče přečíst na webu města Olomouce: http://www.olomouc.eu/…uality/21597

| 21. září 2017 |

ADAPTAČNÍ KURZ ŽÁKŮ 6. TŘÍD

Žáci šestých tříd po týdnu školy odjeli na adaptační kurz do Ostružné v Jeseníkách, kde spolu se svými třídními učitelkami prožili zajímavých 5 dní.
Program kurzu byl uspořádán se spolupráci se Sdružením D v Olomouci. Na programu byly aktivity zaměřené na seznamování a upevňování kolektivů tříd. Děti měly možnost vyjádřit se k projevům šikany, prezentovat své názory na různá témata. Kromě těchto programů děti soutěžily, sportovaly, trochu se bály na stezce odvahy, projely se na bobové dráze v Petříkově.
I když počasí nebylo nejlepší, poměrně často pršelo, týden utekl jako voda a domů si šesťáci odnesli spoustu příjemných zážitků a nová kamarádství.

| 21. září 2017 |

Netopýří noc v Domu přírody

V pátek 15. 9. jsme se v rámci přírodovědného kroužku vypravili do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou (Sluňákov). Cílem areálu je podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a kultivovat vztah k přírodě. Zúčastnili jsme se programu „Netopýří noc“, v jehož rámci měli žáci možnost pomocí her a soutěží proniknout do tajů života těchto letounů. Proběhla ukázka handicapovaných živých netopýrů ze záchranné stanice, které jsme si mohli i pohladit. Také se promítal krátký film a nakonec jsme se prošli na večerní komentované vycházce s předvedením techniky používané při výzkumu (ultrazvukové detektory, noktovize apod.). Večer jsme si moc užili a těšíme se na další spolupráci se Sluňákovem.

| 13. červen 2017 |

Dětský den na ZŠ Stupkova

Dne 8. 6. pořádala naše škola Den dětí. Dopolední program byl určen mateřským školám. Nejmenší děti si zasoutěžily, zazpívaly i společně zatancovaly. Odpoledne se přišly pobavit děti z okolí. Na hřišti je čekalo 15 stanovišť s úkoly, zpívalo se karaoke, zájemci si mohli zkusit zahrát na bicí soupravu a trefit se do rytmu známých písniček. Největší fronta stála jako vždy u malování na obličej. Velký potlesk sklidily slečny z tanečního kroužku, které předvedly orientální tanec a ve druhém vstupu taneček jako z pravého westernu. Vydařilo se i počasí, takže všichni odcházeli spokojeně unavení.

| 23. květen 2017 |

Pohár rozhlasu

Žáci naší školy se už tradičně zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu v atletice. Soutěž družstev se uskutečnila 9. 5. 2017 (kategorie mladší – 6. a 7. ročník) a 10. 5. 2017 (kategorie starší – 8. a 9.ročník) na stadionu AK Olomouc. Celkově soutěžilo 13 družstev starší a 17 družstev v kategorii mladší žákyně, kdy po náročném boji obsadili starší žákyně 7. místo a mladší žákyně 12. místo.

| 12. květen 2017 |

Pozvánka

ZŠ Stupkova Vás zve na školní divadelní představení SNĚHURKA, které se bude konat ve čtvrtek 18. 5. v 17 hodin v Domě armády.
Účinkují žáci 2. A, 6. B a 9. A.

| 27. březen 2017 |

Soví noc

Dne 17. 3. jsme se v rámci přírodovědného kroužku vypravili do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou (Sluňákov). Cílem areálu je podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a kultivovat vztah k přírodě. Zúčastnili jsme se programu „Soví noc“, v jehož rámci měli žáci možnost setkat se „naživo“ se zástupci některých druhů sov ze Záchranné stanice pro živočichy, vyfotit se s nimi a dovědět se mnohé o způsobu jejich života. Program byl zakončen noční vycházkou s pouštěním hlasů těchto ptáků, bohužel nejspíš kvůli nepříznivému počasí se nám žádná z volně žijících soviček neukázala. I tak jsme si večer moc užili a těšíme se na další spolupráci se Sluňákovem.

| 27. březen 2017 |

Lyžařský kurz

I tento rok se pro 44 žáků 7. ročníku uskutečnil lyžařský kurz v krásném prostředí Beskyd, v obci Bílá. Ubytování bylo zajištěno přímo u sjezdovek, kde jsme se hned první den rozřadili do družstev a výuka lyžování mohla začít. Program kurzu byl opravdu nabitý a zařazen byl i mimo jiné závod ve slalomu, karneval na sjezdovce, návštěva obory či novinka v podobě volby Miss a Missáka kurzu. Žáci naší školy se dokonce aktivně zúčastnili i odchytu a záchrany netopýra, který se předčasně probudil ze své hibernace. Pojmenován byl Alex a putoval do rukou přivolaných odborníků ze záchranné stanice.
Všichni se vrátili z kurzu v pořádku a pobyt strávený na horách a v partě kamarádů si jistě pořádně užili!