| 18. leden 2018 |

Lyžařský kurz

V termínu 7. 1. – 12. 1. 2018 se uskutečnil pro 68 žáků sedmých ročníků naší školy lyžařský kurz. Ubytování bylo zajištěno v krásném prostředí Beskyd, v obci Bílá a to přímo u sjezdovek. Program kurzu byl opravdu nabitý – mimo každodenní výuky lyžování pod vedením zkušených instruktorů byly zařazeny i aktivity zaměřené na seznamování a upevňování kolektivů jako například volba Miss a Mastera kurzu, návštěva obory, závod ve slalomu, karneval a závěrečná diskotéka.
I když počasí nebylo nejlepší a dvakrát nám i trochu pršelo, všichni se vrátili z kurzu v pořádku a pobyt strávený na horách s partou kamarádů si jistě pořádně užili!

| 20. prosince 2017 |

Třeťáci v Arcibiskupské paláci

Ve dnech 30.11. a 5.12. navštívily třídy 3.C a 3.B vánoční výukový program v Arcibiskupském paláci. Žáci si zahráli divadlo, zazpívali koledy, zasoutěžili si a vytvořili si vánoční přání. Tento program přispěl k navození pohodové předvánoční atmosféry.

| 20. prosince 2017 |

Exkurze do Vídně

Někteří žáci 8. – 9. tříd se ve čtvrtek 7. prosince 2017 zúčastnili předvánoční exkurze do Vídně. S průvodkyní jsme prošli město, vyslechli jsme poutavé vyprávění o historických památkách, prohlédli si kostel sv. Štěpána, navštívili jsme přírodovědné muzeum. V odpoledních hodinách jsme nasáli atmosféru největšího vídeňského vánočního trhu před radnicí. Celý den nám krásně svítilo sluníčko a večer jsme se utrmácení a v pořádku vrátili domů.

| 12. prosince 2017 |

Vánoční Čaromat

V úterý 5. 12. proběhlo na naší škole již tradiční matematické dopoledne s názvem ČAROMAT. Žáci 8. a 9. ročníku řešili na 18 stanovištích různé logické úlohy, hlavolamy, rébusy a jiné zajímavé úlohy.
Nejvíce bodů získalo družstvo třídy 9. A ve složení: Šebánek Eduard, Ondra Petr, Machálek Ondřej a Dremljuk Ilja. Vítězům blahopřejeme.
Akci zorganizovali vyučující matematiky ve spolupráci s posluchači Pedagogické fakulty UP Olomouc.

| 12. prosince 2017 |

MIKULÁŠSKÉ NADĚLOVÁNÍ

V úterý 5. 12. jsme měli na naší škole velkou návštěvu – Mikuláše, anděly i čerty. Prvňáčci i druháci již od rána netrpělivě vyhlíželi, kdy je Mikuláš navštíví. Hodné děti se vůbec nebály, těm nehodným ukápla i nějaká ta slzička. Ale nakonec vše dobře dopadlo. Děti zazpívaly písničky, sáhly si na kouzelnou hůl a přály si tajné přání, které zaletělo až k Ježíškovi. O nadílku nepřišli ani starší žáci. Všechny Mikuláš podaroval.
6. 12. čekali na Mikuláše děti z Mateřské školy Jílová. Většina z nich byla krásně oblečena do andělských a čertovských kostýmů. Ve všech třídách si malí čertíci a andílci připravili pro Mikuláše písničku, za kterou byly děti odměněny sladkostmi.

| 11. prosince 2017 |

Turnaj ve florbale

Dne 7. – 8. 11. 2017 se uskutečnilo okrskové kolo florbalového turnaje mladších a starších žáků. Tohoto turnaje se zúčastnily naše chlapecká družstva, která ve svých kategoriích obsadila shodně 5. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
mladší žáci: Štěpán Lorenc, Petr Špiroch, Gabriel Siedloczek, Marek Směták, Robin Opavský, Jakub Školoudík, Matěj Zaoral, Jan Raška, Tomáš Kalus.
starší žáci: Tomáš David, Karel Krätschmer, Václav Brumar, Petr Ondra, Antonín Malíček, Jakub Zdařil, Vlastimil Roletzký, Tadeáš Rataj

| 28. listopad 2017 |

Exkurze do archeoskanzenu v Modré

Víte, jak asi vypadalo místo, kam doputovali slovanští věrozvěstové Cyril a Metoděj? Kolik lidí se vešlo do tehdejších staveb zvaných polozemnice nebo podzemnice? Jaké tresty mohli potkat nezvedná dítka na počátku devátého století ve škole? Nebo jak se jmenuje největší kapr v České republice? Nevíte? Tak díky exkurzi do archeoskanzenu v Modré vám naši sedmáci dokáží hravě odpovědět. Někteří z nich se opravdu přesvědčili, že poslouchat se vyplácí. Měli možnost náhlednou do obydlí chudých i bohatších rodin, prohlednout dům pekaře, zjistit kam chodili lidé do práce nebo jak vypadal palác knížete. Dobovou atmosféru umocňoval volný pohyb domácích zvířat, což naše žáky velmi potěšilo.
V druhé části programu jsme měli možnost podívat se rybám na bříško. V areálu Živé vody jsme spatřili nejrůznější sladkovodní ryby, které nám plavaly nad hlavou.
Díky vstřícnému počasí, bezvadné náladě jsme prožili příjemný den plný nových zážitků.

| 22. říjen 2017 |

Přírodovědný klokan

Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Pravidla soutěže jsou obdobná jako v Matematickém klokanovi a v kategorii Kadet soutěží žáci 8. a 9. tříd ZŠ a studenti tercie a kvarty osmiletých gymnázií. Na žáky čekalo 24 otázek z matematiky, fyziky, chemie, biologie, zeměpisu a všeobecných znalostí.
Na prvním místě se na naší škole s nejvyšším počtem bodů umístil Josef Mikulka z 8. A, na druhém místě Antonín Malíček z 9. A a na třetím místě Matěj Pelíšek z 9. A.
Všem žákům děkujeme za účast v soutěži.

| 22. říjen 2017 |

Exkurze u hasičů

Dne 20. 10. 2017 navštivili žaci 6. B a 6. C hlavní základnu Hasičského záchranného sboru v Olomouci. Viděli jsme ukázky techniky, nástroje používané při vyprošťování, nejatraktivnějši však bylo sjíždění hasičů po tyči při ostrém výjezdu k dopravní nehodě. V operačním středisku jsme si vyzkoušeli zatelefonovat na tísňovou linku 112, už víme, že nesmíme nikdy tísňové linky zneužít falešným voláním, protože je blokujeme pro ty, kteří je opravdu potřebují, a navíc se operátorce zobrazuje nejen naše telefonní číslo, ale i místo, z kterého voláme, tedy nás trest nemine. Celá akce se nám moc libila, těšíme se na další návštěvu, na kterou nás olomoučtí hasiči pozvali.

| 18. říjen 2017 |

Sběr papíru

Jako každý rok v říjnu i letos proběhl na naší škole tradiční sběr starého papíru.
U přistaveného kontejneru kromě učitelů ZŠ pomáhali žáci 8. A, 9. A,B. a měli hodně práce. Do kontejneru žáci nanosili 8,8 tun papíru. Všem dětem i rodičům patří velké poděkování.