| 21. září 2017 |

ADAPTAČNÍ KURZ ŽÁKŮ 6. TŘÍD

Žáci šestých tříd po týdnu školy odjeli na adaptační kurz do Ostružné v Jeseníkách, kde spolu se svými třídními učitelkami prožili zajímavých 5 dní.
Program kurzu byl uspořádán se spolupráci se Sdružením D v Olomouci. Na programu byly aktivity zaměřené na seznamování a upevňování kolektivů tříd. Děti měly možnost vyjádřit se k projevům šikany, prezentovat své názory na různá témata. Kromě těchto programů děti soutěžily, sportovaly, trochu se bály na stezce odvahy, projely se na bobové dráze v Petříkově.
I když počasí nebylo nejlepší, poměrně často pršelo, týden utekl jako voda a domů si šesťáci odnesli spoustu příjemných zážitků a nová kamarádství.

| 21. září 2017 |

Netopýří noc v Domu přírody

V pátek 15. 9. jsme se v rámci přírodovědného kroužku vypravili do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou (Sluňákov). Cílem areálu je podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a kultivovat vztah k přírodě. Zúčastnili jsme se programu „Netopýří noc“, v jehož rámci měli žáci možnost pomocí her a soutěží proniknout do tajů života těchto letounů. Proběhla ukázka handicapovaných živých netopýrů ze záchranné stanice, které jsme si mohli i pohladit. Také se promítal krátký film a nakonec jsme se prošli na večerní komentované vycházce s předvedením techniky používané při výzkumu (ultrazvukové detektory, noktovize apod.). Večer jsme si moc užili a těšíme se na další spolupráci se Sluňákovem.

| 13. červen 2017 |

Dětský den na ZŠ Stupkova

Dne 8. 6. pořádala naše škola Den dětí. Dopolední program byl určen mateřským školám. Nejmenší děti si zasoutěžily, zazpívaly i společně zatancovaly. Odpoledne se přišly pobavit děti z okolí. Na hřišti je čekalo 15 stanovišť s úkoly, zpívalo se karaoke, zájemci si mohli zkusit zahrát na bicí soupravu a trefit se do rytmu známých písniček. Největší fronta stála jako vždy u malování na obličej. Velký potlesk sklidily slečny z tanečního kroužku, které předvedly orientální tanec a ve druhém vstupu taneček jako z pravého westernu. Vydařilo se i počasí, takže všichni odcházeli spokojeně unavení.

| 23. květen 2017 |

Pohár rozhlasu

Žáci naší školy se už tradičně zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu v atletice. Soutěž družstev se uskutečnila 9. 5. 2017 (kategorie mladší – 6. a 7. ročník) a 10. 5. 2017 (kategorie starší – 8. a 9.ročník) na stadionu AK Olomouc. Celkově soutěžilo 13 družstev starší a 17 družstev v kategorii mladší žákyně, kdy po náročném boji obsadili starší žákyně 7. místo a mladší žákyně 12. místo.

| 12. květen 2017 |

Pozvánka

ZŠ Stupkova Vás zve na školní divadelní představení SNĚHURKA, které se bude konat ve čtvrtek 18. 5. v 17 hodin v Domě armády.
Účinkují žáci 2. A, 6. B a 9. A.

| 27. březen 2017 |

Soví noc

Dne 17. 3. jsme se v rámci přírodovědného kroužku vypravili do Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou (Sluňákov). Cílem areálu je podnítit návštěvníky ke smyslovému vnímání přírody a kultivovat vztah k přírodě. Zúčastnili jsme se programu „Soví noc“, v jehož rámci měli žáci možnost setkat se „naživo“ se zástupci některých druhů sov ze Záchranné stanice pro živočichy, vyfotit se s nimi a dovědět se mnohé o způsobu jejich života. Program byl zakončen noční vycházkou s pouštěním hlasů těchto ptáků, bohužel nejspíš kvůli nepříznivému počasí se nám žádná z volně žijících soviček neukázala. I tak jsme si večer moc užili a těšíme se na další spolupráci se Sluňákovem.

| 27. březen 2017 |

Lyžařský kurz

I tento rok se pro 44 žáků 7. ročníku uskutečnil lyžařský kurz v krásném prostředí Beskyd, v obci Bílá. Ubytování bylo zajištěno přímo u sjezdovek, kde jsme se hned první den rozřadili do družstev a výuka lyžování mohla začít. Program kurzu byl opravdu nabitý a zařazen byl i mimo jiné závod ve slalomu, karneval na sjezdovce, návštěva obory či novinka v podobě volby Miss a Missáka kurzu. Žáci naší školy se dokonce aktivně zúčastnili i odchytu a záchrany netopýra, který se předčasně probudil ze své hibernace. Pojmenován byl Alex a putoval do rukou přivolaných odborníků ze záchranné stanice.
Všichni se vrátili z kurzu v pořádku a pobyt strávený na horách a v partě kamarádů si jistě pořádně užili!

| 6. únor 2017 |

Návštěva kina

Dne 2. 2. 2017 navštívily 1. a 2. třídy na oslavu pololetního vysvědčení v Šantovce filmové představení “Zpívej”.
Celou cestu tam i zpět zvládl náš obrovský dětský had (cca 130 dětí) pěšky!
Děti si užily sněhovou nadílku a řidiči si užili čekání na přechodech… :)

| 12. leden 2017 |

Bobování 1. tříd

První sníh a řádná zima,
to je pro tělocvik príma,
lopaty tu provětráme,
pořádně si zamakáme,
smích a křik a hulákání,
však to patří k bobování!

| 12. leden 2017 |

Biologická olympiáda

Dne 15. 12. 2016 proběhlo školní kolo Biologické olympiády kategorie „C“ (8. a 9. ročník) a kategorie „D“ (6. a 7. ročník). Žáci absolvovali jak teoretickou část – test ze znalostí biologie, tak i praktickou část – poznávání rostlin a živočichů, laboratorní cvičení.
V kategorii „D“ se ze 14ti žáků umístila na 1. místě Tereza Pavlíčková, ze třídy 7.A a na 2.místě Olga Půčková také ze 7.A. Obě žákyně postupují do Okresního kola Biologické olympiády, které se koná v pondělí 10.4.2017 v DDM Olomouc.
V kategorii „C“ se z 11ti žáků umístila na 1. místě Anita Řezníčková, ze třídy 9.A a na 2.místě Karolína Příhodová, žákyně třídy 8.B. Obě dívky postupují do Okresního kola Biologické olympiády, které se koná ve čtvrtek 20.4.2017 v DDM Olomouc.